Hodnotenie
7/10
 Najprezeranejšie
  DPDGLSSlovenská pošta
  QR code
   Vybraný tovar
    Odporučte nás
   • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
   obsahuje Tymián, uhlie a kriedu.komplet pri požehnávaní domu na Tri krále.

   Požehnanie domu v období Zjavenia Pána

   Pri príležitosti sviatku Zjavenia Pána sa požehnáva voda, ktorú si veriaci berú do svojich príbytkov.Cirkev vo farnosti je spoločenstvo spoločenstiev (rodín), preto kňaz môže urobiť požehnanie domu alebo bytu. Tento obrad sa odporúča vykonať po dostavaní nového domu, kúpe nového bytu; je možné ho opakovať aj každý rok, veď týmto obradom sa pre dom alebo byt vyprosuje osobitné Božie požehnanie a ochrana. Počas požehnania na stole svieti svieca, ktorá symbolizuje Krista - Svetlo národov. K tomu treba svätenú vodu, vetvičku na pokropenie a prípadne aj kúsok kriedy, ktorým sa poznačí vchod do domu.Toto požehnanie môže vo vianočnom čase urobiť aj kresťan - otec rodiny. K.: Pokoj tomuto domu a všetkým, čo v ňom bývajú.

   Keď mudrci uvideli hviezdu, povedali si: Toto je znamenie veľkého Kráľa, poďme,vyhľadáme ho a dáme mu dary: zlato, kadidlo a myrhu. Čítanie zo sv. evanjelia podľa Matúša.Keď sa za čias kráľa Herodesa v judejskom Betleheme narodil Ježiš, prišli do Jeruzalema mudrci od východu. A hľa; hviezda, ktorú videli na východe, išla pred nimi, až sa zastavila nad miestom, kde bolo dieťa. Ako zbadali hviezdu, nesmierne sa zaradovali.  

   Vošli do domu a uvideli dieťa s Máriou, jeho matkou, padli na zem a klaňali sa mu. Potom otvorili svoje pokladnice a dali mu dary: zlato, kadidlo a myrhu.

   Počuli sme Slovo Pánovo

   Modlitba požehnania:K: Naša pomoc v mene Pánovom.Ľ: Ktorý stvoril nebo a zem.K:

   Modlime sa: Všemohúci Bože a Otče, ty si nás v krste prijal za svoje deti a urobil si nás bratmi a sestrami tvojho Syna. Posilňuj naše spoločenstvo s Ním a daj, aby sme v našich rodinách žili vo svornosti a láske. Bože, chráň tento dom pred zlom a hriechom, požehnaj ho + i všetkých, čo v ňom bývajú, aby Ti ako domáca cirkev, prinášali duchovné obete: zlato lásky, myrhu utrpenia a kadidlo modlitby.

   Skrze Krista nášho Pána. Ľ:

   Amen(Kňaz resp. otec rodiny, pokropí dom a prítomných svätenou vodou a s posvätenou kriedou poznačí na horné veraje dvier 20 G+M+B 08, pričom čísla 20 a 08 sú čísla aktuálneho roka.) Kde sú zhromaždení dvaja alebo traja v Kristovom mene, tam je aj Kristus medzi nimi. Spolu s Ním teda prednesme svoje prosby nebeskému Otcovi.Takéto požehnanie príbytkov sa každoročne koná na sviatok zjavenia.

   (vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
    TOP PRODUKTY