Hodnotenie
10/10
DPDGLSSlovenská pošta
QR code
 Vybraný tovar
   Odporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
  AKCIA-8%

  Anjel v cele

  Anjel v cele
  (obrázky majú len ilustračný charakter)
  ID produktu
  1002879
  Bežná cena: 2.80,- €, Ušetríte: 0.22,- € (8%)
  2.15,- € bez DPH
  2.58,- €Cena s DPH
  (recyklačný poplatok je zarátaný v cene)   
  Jozef Tomášik

  O Božom služobníkovi Jánovi Havlíkovi

  Počet strán: 38
  Väzba: brožovaná
  Vydavateľstvo: Misijná spoločnosť sv. Vincenta de Paul

  Básnická zbierka Anjel v cele je debutovou zbierkou Jozefa Tomášika. Časť autorových básní o Božom služobníkovi Jánovi Havlíkovi bola publikovaná v zborníku Národného osvetového centra v Bratislave s názvom Chtiví svetla, v knižnom kalendári Spolku svätého Vojtecha Pútnik svätovojtešský či v novinách autorovej rodnej obce Nižná Slaná. Básnikova poézia odznela aj v katolíckom rádiu Lumen v reláciách ako Literárna kaviareň, Lumenfórum či Karmel. Niektoré z básní boli dokonca zhudobnené a interpretoval ich ženský spevácky zbor Dubovčanka z rodnej obce Jána Havlíka. Za vybrané básne o slovenskom martýrovi, ktoré sa nachádzajú v tejto publikácii, získal Jozef Tomášik ocenenia na celoslovenských literárnych súťažiach O cenu Slovenskéo učeného tovarišstva v Trnave a Jurinova jeseň v Čadci.
  "Básničky nášho autora nás zaujali predovšetkým ako ničím a nikým neovplyvnené zvolanie básnickej duše po stretnutí s mohutnosťou, dobrotou a schopnosťou odpúšťať zo strany takmer svätca a týraného človeka ochotného obetovať sa za vieru.
  Údiv nad obdivuhodným heroizmom bol podnetom k tvorbe zvláštneho básnického obrazu, obrazu ako vyjadrenia citu pre obetu, kde na pozadí javu je uvedomovanie si prepojenia viery a schopnosti sebaobetovania. 
  Možno práve cez takýto typ tvorby je možné vystopovať znaky náboženskej poézie vlastnej v minulosti Ignácovi Grebáčovi Orlovovi, Františkovi Hadrimu-Drevenickému alebo Jankovi Silanovi, neobidúc ani moderného katolíckeho básnika Svetoslava Veigla. Možno to, čo obsahuje táto zbierka, je porovnateľné so začiatočníckymi básňami spomínaných majstrov pera, ale každopádne sa toto básnické dielko zaraďuje k tomu pozoruhodnému, čo dnes v tejto sfére vzniká."
  Dr. Anton Kret
  (vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
   TOP PRODUKTY