Hodnotenie
7/10
 Najprezeranejšie
  DPDGLSSlovenská pošta
  QR code
   Vybraný tovar
    Odporučte nás
   • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
   NOVINKA

   DVD – Tvár Kristova v umení

   DVD – Tvár Kristova v umení
   (obrázky majú len ilustračný charakter)
   ID produktu
   1014510
   4.17,- € bez DPH
   5.00,- €Cena s DPH
   (recyklačný poplatok je zarátaný v cene)   
   Rok vydania: 2001
   Jazyk: slovenský
   Vydavateľstvo: Štúdio LUX

   Ježiš Kristus je bezpochyby jedna z kľúčových postáv histórie. Žiaden človek nemal počas uplynulých 2000 rokov na umenie a kultúru väčší vplyv. V priebehu storočí maľovali a vytesávali podoby Ježiša najpoprednejší umelci. Ich práca má nesmierny vplyv na estetické vnímanie dnešného sveta.

   Tvár Krista v umení zachytáva dramaticky odlišné spôsoby umeleckého stvárnenia Ježiša v rôznych častiach sveta a momentoch histórie. Je to dosiaľ prvý cestopis výtvarným a sochárskym umením od počiatkov 3. storočia až do súčasnosti.

   Tvár Krista v umení sprevádza divákov starovekým Rímom, Amerikou dvadsiateho storočia, Európou i Stredným východom. Zachytáva najveľkolepejšie zobrazenia Ježiša a jeho životného príbehu. Prináša detailné zábery rímskych katakomb, diel Michelangela, pokladov katedrály v Chartres…

   Vďaka digitálnej technológii bolo možné medzi sebou navzájom prelínať najrozmanitejšie zobrazenia Krista. Ich krása je zachytená v doteraz nevídanej kvalite, s dôrazom na detail.

   Rozsiahla lekcia z histórie výtvarného umenia, Tvár Krista v umení, je dokumentárnym filmom mimoriadnej hĺbky. Dotkne sa každého, kto si ho pozrie.

   (vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
    TOP PRODUKTY