Hodnotenie
7/10
 Najprezeranejšie
DPDGLSSlovenská pošta
QR code
 Vybraný tovar
   Odporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
  NOVINKA-8%

  Maľovanka - Posvätný ruženec

  Maľovanka - Posvätný ruženec
  (obrázky majú len ilustračný charakter)
  ID produktu
  1005716
  Bežná cena: 1.50,- €, Ušetríte: 0.12,- € (8%)
  1.25,- € bez DPH
  1.38,- €Cena s DPH
  (recyklačný poplatok je zarátaný v cene)   
  Rok vydania: 2015
  Väzba: brožovaná
  Vydavateľstvo: Alfa a Omega

  Milé deti, v tejto omaľovánke nájdete obrázky, ktoré hovoria o modlitbe ruženca.

  Viete odkiaľ máme modlitbu ruženca?

  Ježišova mama Mária darovala modlitbu ruženca sv. Dominikovi Guzmánovi (ako je to zobrazené na obálke omaľovánky), a poprosila ho, aby o ruženci rozprával svojim kamarátom, a aby ich naučil modliť sa túto modlitbu. Odvtedy volajú Ježišovu mamu Máriu - Ružencová Panna Mária a bratia kazatelia (tak sa volá Rehoľa dominikánov) rozprávajú o modlitbe ruženca po celom svete.

  O čom hovorí modlitba ruženca?

  Modlitba ruženca nám hovorí o udalostiach, ktoré sa stali v Ježišovom živote a v živote jeho rodičov Panny Márie a sv. Jozefa. Týmto udalostiam hovoríme tajomstvá. Poznáme 4 ružence - radostný, svetla, bolestný a slávnostný -podľa toho o akých udalostiach z Ježišovho života hovoria. Každý ruženec má 5 tajomstiev - môžeš si ich postupne vymaľovať v omaľovánke.

  Prečo je dobré modliť sa ruženec?

  Možno ste už počuli, že pri modlitbe sa rozprávame s Bohom, s Ježišom, s Pannou Máriou, je to podobné ako keď sa rozprávame s kamarátom. Modlitba ruženca nám pomôže lepšie spoznať Ježiša i jeho lásku k nám. Ruženec sa môžeme modliť aj za duše zomrelých ľudí a tak im pomôžeme prísť k Bohu Otcovi z očistca do neba.

  Ako sa máme modliť ruženec?

  Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, modlitba ruženca je veľmi jednoduchá. Na obrázku je vysvetlené ako sa modlí celý ruženec, na ktorej guličke (zrnku) sa má povedať aká modlitba. Milé deti, poproste svojich rodičov, alebo starých rodičov, aby sa spolu s vami pomodlili aspoň jeden desiatok z modlitby ruženca a popremýšľajte nad udalosťami z Ježišovho života.

  (vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
   TOP PRODUKTY